Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 01 Piece
Product Brochure
| Rated Load | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 1000 Kg |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 3000 mm |
| Operation Type | Walkie |
| Power Source | Battery |
| Battery Voltage | 24 V |
| Power Supply | DC |
| Battery Capacity | 120 Ah |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1150mm |
| Fork Width | 360mm |
| Warranty | 12 months |
| Country of Origin | Made in India |
We "Fabreko Industries" are a Manufacturer of Hydraulics Goods Lift, Hydraulic Stacker, Hydraulic Floor Crane, Hydraulic Drum Lifter, Hydraulic Scissor Lift, Dock Ramp And Leveler, Industrial Drum Trolley, etc.
View Complete details