Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Product Brochure
| Capacity | 10000 kg |
| Material | Mild Steel |
| Equipment Type | Dock Leveler, Dock leveler |
| Platform size | 2000x2500 mm |
| Operation type | Hydraulic |
| Lifting Capacity | 10 ton |
| Function Type | Automatic |
| Deck Length | 2500 mm |
| Voltage | 415 V |
| Platform Size (LxW) | 2000 x 1700 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Fabreko Industries |
| Power Source | Hydraulic |
| Lip length | 350 mm |
| Vertical travel | 300 mm |
View Complete details