Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Rated Load | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Lift Height | 3000 mm |
| Operation Type | Walkie |
| Type | Bucket Stacker |
| Mast Type | Single Mast |
| Usage/Application | Cement Production |
| Fork Length | 1150mm |
| Power Supply | DC |
| Fork Width | 685 mm |
| Power Source | Dc |
| Lifting Height | 3000mm |
| Color | BLACK, ORANGE, YELLOW |
| Material | Mild steel |
| Warranty | 12 months |
| Battery Charger | 24v |
| Height | 3000mm |
| Max Lifting Weight | 350kg |
| Number Of Motors | 1 |
| Type Of Stacker | Battery operated Stacker |
| After Sales Service Available | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
As per customer requirement
View Complete details