Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Platform Size | 1.5×1.5 m |
| Capacity | 1 Ton |
| Load Capacity | 2000 kg |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | Fabreko Industries |
| Usage | Factory |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Usage/Application | Factories |
| Platform Type | Open Platform |
| Maximum Height | 40 Meter |
| Maximum Speed | 15 Meter/Sec. |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Hydraulic |
| Capacity (Ton) | 1 |
We "Fabreko Industries" are a Manufacturer of Hydraulics Goods Lift, Hydraulic Stacker, Hydraulic Floor Crane, Hydraulic Drum Lifter, Hydraulic Scissor Lift, Dock Ramp And Leveler, Industrial Drum Trolley, etc.
View Complete details