Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Lifting Capacity | 750 kg |
| Capacity | 1000 Kg |
| Lifting Height | 3 m |
| Working Height | 20 feet |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Platform Size | 2000×1000 mm |
| Running Mode | Moving |
| Lift Type | Double Scissor |
| Usage/Application | Industrial |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering a wide range of Hydraulic Scissor Lift Table to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Load Capacity | 500 kg |
| Lifting Height | 3 m (10 ft) |
| Platform Size (LxW) | 1.5m x 1.0m |
| Mobility | Mobile |
| Power Source | AC Electric |
| Running Mode | Moving |
| Capacity | 1-2 ton |
| Working Height | 15 feet |
| Usage/Application | Industrial |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering a wide range of Hydraulic Movable Scissor Lift to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Lifting Height | 4m |
| Load Capacity | 300 kg |
| Platform Size (LxW) | 2.0m x 1.0m |
| Mobility | Movable (Towable) |
| Power Source | Electric (AC) |
| Platform Size (L x W) | 2100x930 mm |
| Running Mode | Moving |
| Capacity | 0.5 ton |
| Working Height | 10 feet |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Handrail | Provided |
We "Fabreko Industries" are a Manufacturer of Hydraulics Goods Lift, Hydraulic Stacker, Hydraulic Floor Crane, Hydraulic Drum Lifter, Hydraulic Scissor Lift, Dock Ramp And Leveler, Industrial Drum Trolley, etc.
View Complete details