Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF7532M1Z6
Call 08043801975
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 01 Unit
Product Brochure
| Load Capacity | 500 kg |
| Lift Height | 1200 mm |
| Platform Type | Fork |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Material Handling |
| Operation Type | Foot Pump |
| Wheel Type | Nylon |
| Material | Mild Steel |
| Structure Material | MS |
| Power Supply | Hydraulic |
| Lifting Height | 1000mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Fabreko Industries |
We are offering a wide range of Mini Hand Stacker to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Rated Load | 1000 kg |
| Lift Height | 3000 mm |
| Lift Operation | Electric Lift |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Drive Type | Manual Push |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Power Supply | DC |
| Fork Length | 1150 mm |
| Height | 3 mtr |
| Power Source | Bettery |
| Country of Origin | Made in India |
Fork size 1150x550mm,3000mm lift height,1000kg capacity
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Height | 3 meter |
| Lift Height | 3000 mm |
| Pallet Type | Indian Pallet |
| Material | MS |
| Type | Fork Stacker |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Fork Length | 600 mm |
| Usage/Application | Goods Lifting |
| Capacity | 1 ton |
| Power Source | Hydraulic |
| Weight Kg | 1000 |
| Brand | Fabreko Industries |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering a wide range of Hydraulic Pallet Stacker to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Lifting Height | 3 meter |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 3000 mm |
| Power Source | Battery Operated and Hydraulic |
| Fork Length | 1200 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Fork Width | 685 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Weight Kg | 1000kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity (Ton) | 1 ton |
| Brand | Fabreko Industries |
We are offering a wide range of Battery Operated Hydraulic Stacker to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 01 Piece
Product Brochure
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lift Operation | Foot + Hand |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 560 mm |
| Power Source | Manual |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Industrial |
| Lifting Height | 2 meter |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering a wide range of Manual Hydraulic Hand Stacker to our clients.
View Complete details